Gümüş Suyu

Hava/Isı geçirmez contalı kilitsiz kapak 250 ml cam amber şişede, taze olarak hazırlanır

Dahilen ve haricen tüm canlılarda kullanılabilir

0 ppm olan saf su, manyetik karıştırıcı ile elektroliz yöntemi ile kendimiz üretmekteyiz

Bitkiler için ilaçlama makinası ile ilkbahar ve sonbaharda uygulama yapılabilir.

Gümüş suyu, adından da anlaşılacağı gibi içerisinde gümüş parçacıkları olan bir sıvıdır. Ancak bu küçük parçalar çok küçük olduğu için çıplak bir göz ile asla görülemez. Bu yüzden içme suyundan farksızlardır. Tds metre ile ölçüm yapıp içerisindeki nano parçayı gözlemleyebilirsiniz.

Gümüş suyu nedir sorusunun en basit cevabı; Saf suyun içine saf gümüş partikülleri eklenerek elde edilen sıvıya gümüş suyu denir. Gümüş suyu içerisindeki gümüş çeşidine, oranına (ppm) ve partikül büyüklüğüne göre kullanım alanları değişiklik göstermektedir.

Kolloidal Gümüş Suyu Nedir ?
Kolloidal bir kimya terimdir. Kısaca partikül boyutu, yaklaşık 1 ila 1000 nm arasında olan homojen karışımlara denir. Yukarıda belirtilen her teknikle üretilen gümüş suyunun partikül boyutları 1 ila 1000 nm arasında olduğunda kolloidal gümüş suyu olarak isimlendirilebilir.

Gümüş Suyunun Kullanım Alanları Nedir ?
Gümüş suyu yada gümüşün kullanım alanı çok geniştir, Gümüş antisptik ve bağışıklık sistemini güçlendiren bir elementtir.

Gümüş Suyu Nasıl Olmalıdır ?
Gümüş suyu 10 ppm civarında olabildiğince küçük parçaçık boyutlarında berrak ve duru olmalıdır. Rengi içindeki ppm miktarı ve parçacık boyutlarına göre şeffaf su gibi bir renkten başlayarak saman sarısı rengine ve en fazla amber rengi kadar koyu olmalıdır.